GTL

Den zdraví s FitBee

31.8.2016 DEN ZDRAVÍ JAKO NOVÝ BENEFIT PRO ZAMĚSTNANCE

DEN ZDRAVÍ JAKO NOVÝ BENEFIT PRO ZAMĚSTNANCE

„VAŽME SI TOHO, ŽE JSME ZDRAVÍ, A MĚJME SE RÁDI“ říká Atanasios Iliopulos, jednatel GTL

„V únoru 2016 proběhl v GTL Den zdraví, který na míru pro naše pracovníky připravila společnost FitBee. Přímo do kanceláře za námi dorazili odborníci na výživu a zdravý životní styl.“, informuje Anastasia Michailidisová, HR a interní kouč GTL.

Cílem celé akce bylo jednak informovat zaměstnance GTL o nových trendech ve zdravém stravování a v otázkách moderního zdravého životního stylu, a také zbořit některé časté mýty
o výživě a pohybu, které ve společnosti stále přetrvávají.

FitBee je nutriční poradna, resp. tým odborníků a specialistů na poradenství v oblasti výživy, aktivního pohybu i vrcholového sportu. Program Dne zdraví pro GTL připravili: RNDr.Pavel Suchánek, který se podílí na výzkumu v pražskému IKEMu a je rovněž uznávaným odborníkem v oblasti sportovní výživy, dále výživová specialistka Bc. Margareta Iliopulu a osobní trenérka Hipopresivo fitness Ivana Chalupecká.

Investovat do prevence zdraví se firmám vyplácí, neboť nezdravý životní styl s sebou nese nemalá rizika. Dobrá kvalita i odpovídající kvantita stravy, správný pitný režim a zdravý pohyb významně ovlivňují pracovní výkony, náladu a ve finále snižují nemocnost zaměstnanců. GTL chce motivovat své zaměstnance k vyššímu zájmu o svůj zdravotní stav a nabídnout možnost, jak jej zlepšit.

Zaměstnanci, kteří měli zájem se programu aktivně zúčastnit, prošli diagnostikou na přístroji InBody, který velmi přesně měří mimo jiné množství svalové hmoty, tukové tkáně, rychlost bazálního metabolismu a svalovou dysbalanci. Dále jim pracovníci FitBee změřili cholesterol a glykémii. Na základě výsledků obdrželi zaměstnanci konkrétní doporučení týkající
se změny v jídelníčku nebo pohybové aktivitě. Například při zjištění nízké kostní hustoty u žen doporučil RNDr. Pavel Suchánek přidat do jídelníčku jeden polotučný jogurt denně.
A mužům, kteří měli větší množství vnitrobřišního tuku, byla navržena optimální pohybová aktivita.

Následovala přednáška týkající se nejnovějších odborných poznatků o výživě a nejčastějších mýtech a nepravdách. Na závěr proběhlo cvičení hypopresivní metodou. Hipopresivo cvičení je vhodné pro ty, kteří chtějí zúžit obvod pasu, zlepšit držení těla a vyřešit případné problémy s inkontinencí. Hipopresivo pomáhá rovněž při bolestech zad a svalové dysbalanci.
Tato cvičební metoda snižuje tlak v pánevní, břišní i hrudní dutině a účinně zvyšuje svalový tonus bočních a šikmých břišních svalů i pánevního dna. A v neposlední řadě působí blahodárně na psychiku a odbourává stres.

Den zdraví byl zajímavou novou akcí pro zaměstnance firmy a do budoucna bude GTL se společností FitBee připravovat další programy.

31.8.2016

Podporujeme

Bohemians 1805 - Český fotbalový klub
David Drahonínský - český paralympionik v lukostřelbě, držitel zlaté a stříbrné olympijské medaile, držitel světového rekordu
Nadace Truck Help pomáhá rodinám, u kterých došlo ke smrti otce jako řidiče z povolání.
MDA Ride je akce pro podporu lidí se svalovou dystrofií.
Řecká obec Praha
Mateřská a Základní škola Koloděje
DMO Pobyy podporují děti s dětskou mozkovou obrnou.